Policy papers

 
Jakub Charvát - Nové prvky českých volebních kampaní personalizace, emocionalizace, sociální sítě (č. 3/2018) 19.3.2018

Jakub Charvát - Nové prvky českých volebních kampaní personalizace, emocionalizace, sociální sítě (č. 3/2018)

Jak oslabuje vazba voličů ke konkrétním stranám, začala úměrně narůstat šance oslovit voliče pomocí mediálně zaměřených kampaní založených na marketingových přístupech. Mezi současné obecné fenomény politických kampaní řadíme permanentní kampaně, sociální sítě (především Facebook, v určitých případech YouTube), a emocionalizaci. Pro kampaně před sněmovními volbami 2017 byly klíčové emoce. K celkovému volebnímu výsledku významně přispěla image lídrů, přičemž voliči preferovali charismatické osobnosti, zatímco méně výrazní či nevýrazní a nekonfliktní lídři zůstali v jejich stínu. Politické strany, které si dokázaly osvojit techniky politické komunikace na sociálních sítích, učinily z této své schopnosti výhodu v politickém souboji a dokázaly díky této přednosti profitovat, což se projevilo na jejich volebních ziscích. Případná efektivita společného postupu malých středopravých stran by záležela zejména na schopnosti takovou spolupráci komunikovat směrem k (potenciálním) voličům a na zvolené strategii.

Michael Romancov - Evropská unie, Rusko a Východní partnerství - konfrontace a konkurence (č. 2/2018) 1.3.2018

Michael Romancov - Evropská unie, Rusko a Východní partnerství - konfrontace a konkurence (č. 2/2018)

Shrnutí: Anexí Krymu a rozpoutáním války na východní Ukrajině Rusko zahájilo konfrontaci s Evropskou unií, která sama sebe vnímala jako přirozeného a hlavního aktéra normativních změn v poststudenoválečné Evropě. Dialog se státy Východní partnerství musí pokračovat, ale protože Rusko dialog odmítlo, je třeba změnit ho způsobem, který EU umožní zároveň vést dialog s partnery a konkurovat Rusku. Prostor Východního partnerství může sehrát klíčovou roli nejen z hlediska komunikace se šesticí zemí, jichž se týká, ale také s partnery v Asii, neboť prostor, který byl „pouze“ východní Evropou se rovněž stává západní Eurasií.

Jaroslav Poláček - Pražský pravicový volič (č. 1/2018) 21.2.2018

Jaroslav Poláček - Pražský pravicový volič (č. 1/2018)

Shrnutí: Pro úspěšnou komunální kampaň je potřeba neodkladně připravit kontaktní kampaň s prvky metody D2D založenou na geotargetingu a s využitím stávající pozice komunálních politiků TOP 09.

Instrukce pro autory 20.2.2018

Instrukce pro autory

Instrukce pro zájemce o vytváření strategických dokumentů

Kalendář akcí