Názory

 
Setkání mladých 4.11.2017

Setkání mladých

O zodpovědnosti a budoucnosti, o tom bude plánované setkání mladých 4. - 5. listopadu. 

Co bude po volbách? 1.11.2017

Co bude po volbách?

Jaký dopad bude mít nové rozložení politických sil v zemi, zda a jak ovlivní právní rámec, v němž se odehrává česká politika i každodenní život občana. Volby v roce 2013 výrazně proměnily naši politickou scénu: octli jsme se v dosti změněném politickém světě. Bude tomu tak i tentokrát? 

EURO a pozice v EU 27.9.2017

EURO a pozice v EU

Jaká nás, jakožto Českou republiku a její občany, čeká budoucnost? Jaké jsou očekávané změny konceptu eurozóny? Bude pozice členských států EU stojících mimo eurozónu oslabena? Co nálady naší společnosti přinášejí k evropskému vyjednávacímu stolu? Jak se vypořádat se současnou situací, a jak pracovat s mýty ohledně EU?

Trojský kůň 15.9.2017

Trojský kůň

Čím je pro nás nebezpečná ruská propaganda? Jakými způsoby a v jakých formách se propaganda šíří ve společnosti a mediích? Co je cílem ruské propagandy a jaký důvod má Rusko k podpoře jejího šíření? Jakým způsobem a jakými nástroji se můžeme propagandě bránit? To byla témata konference nazvané "Trojský kůň", která se uskutečnila 15. září 2017.

Setkání mladých 2.7.2017

Setkání mladých

První červencový víkend byl ve znamení mládí – v Café Louvre se na „Setkání mladých“ diskutovalo o zodpovědnosti a budoucnosti nastupující generace. 

Jak učit o EU? 17.6.2017

Jak učit o EU?

Seminář a studijní návštěva zákonodárných ústavních institucí pro středoškolské učitele společenských věd proběhl od 15. do 17. června v Praze.

Křest publikace Evropská unie v kostce 16.6.2017

Křest publikace Evropská unie v kostce

Publikace Evropská unie v kostce autora Marka Moudrého s předmluvou europoslance Jiřího Pospíšila byla pokřtěna v prostorách Musea Kampa.

Kulatý stůl ke sdílené ekonomice 5.6.2017

Kulatý stůl ke sdílené ekonomice

Kulatý stůl ke sdílené ekonomice a jejím fungování v České republice proběhl 5. června pod záštitou poslanců Markéty PEKAROVÉ ADAMOVÉ a Michala KUČERY

Na městech a regionech v Evropě záleží 25.5.2017

Na městech a regionech v Evropě záleží

Za významné podpory europoslanců Jaromíra Štětiny a Luďka Niedermayera proběhlo 25. a 26. května v Praze setkání regionálních politiků. Nosnou myšlenkou bylo, že „města a regiony jsou základem společné Evropy“.

Úsporný, jednoduchý a výkonný stát 25.5.2017

Úsporný, jednoduchý a výkonný stát

V rámci série akcí pod hlavičkou projektu “Snídaně s novináři“ proběhlo ve čtvrtek 25. května páté setkání věnované tématu úsporného, jednoduchého a výkonného státu. Expertními hosty byli předseda strany TOP 09 Miroslav Kalousek a poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer.

1 2 3 4 5 ... » ... Poslední

Kalendář akcí

Partneři 

 

 

Logo WMCES