Názory

 
Na městech a regionech v Evropě záleží 25.5.2017

Na městech a regionech v Evropě záleží

Jako každý rok si Vás jménem TOPAZu dovolujeme pozvat na setkání regionálních politiků, tento rok za významné podpory europoslanců Jaromíra Štětiny a Luďka Niedermayera. Hlavním nosným tématem našeho setkání, které proběhne 25. a 26. května v Praze, bude myšlenka, že „města a regiony jsou základem společné Evropy“.

11.5.2017

Sen nebo realita? Osamostatňování mladých lidí s pohybovým postižením

V ostravském kostele Svatého Ducha proběhl 11. května ve spolupráci TOPAZ a MO TOP 09 Ostrava - Moravská Ostrava a Přívoz workshop nad definicí problematiky procesu osamostatňování mladých lidí s pohybovým postižením. Iniciátorem akce, která spadá pod projektovou výzvu pro místní organizace, byl její předseda Adam Kratochvíl.

Jaké máme mít kompetence my občané, abychom nepřišli o demokracii? 11.5.2017

Jaké máme mít kompetence my občané, abychom nepřišli o demokracii?

Seminář pořádaný pod záštitou poslankyně Heleny Langšádlové ve spolupráci s TOPAZem na téma občanských kompetení a občanského vzdělávání proběhl 11. května v Praze. 

Potkej svého europoslance | Meet your MEP 2017 27.4.2017

Potkej svého europoslance | Meet your MEP 2017

TOPAZ ve spolupráci s europoslancem Jaromírem Štětinou opět uspořádal další z řady setkání s europoslancem určené pro regionální politik a aktivní mladé podporovatele a členy.

Vize moderního státu 26.4.2017

Vize moderního státu

V rámci série akcí pod hlavičkou projektu "Snídaně s novináři" proběhlo ve  středu 26. dubna již třetí setkání, tentokrát věnované vizi moderního státu, ochraně životního prostředí a dopravě. Expertními hosty byli poslanci Martin Plíšek a Michal Kučera.

NET@WORK 2017 26.4.2017

NET@WORK 2017

Think-thank TOPAZ byl součástí druhého ročníku největší konference evropských středopravicových think-thanků NET@WORK 2017!

Jakou Evropu potřebujeme? 18.4.2017

Jakou Evropu potřebujeme?

Evropská unie stojí před doposud největšími výzvami: rozhodnutí o Brexitu stejně jako nové vnitřní a vnější hrozby jsou pro evropský projekt těžkou zkouškou. K čemu potřebujeme EU ve 21. století? Je flexibilní EU s více rychlostmi řešením? Ve kterých politických oblastech je zesílená evropská spolupráce smysluplná a ve kterých ne? Přijďte diskutovat 11. května

Zdravotnická péče budoucnosti 6.4.2017

Zdravotnická péče budoucnosti

V rámci série akcí pod hlavičkou projektu "Snídaně s novináři" proběhlo ve  čtvrtek 6. dubna již druhé setkání věnované tématu zdravotnictví a zdravotnické péče budoucnosti. Expertními hosty byli lékaři a poslanci Jitka Chalánková a Leoš Heger.

Dětská konference - školský zákon 27.3.2017

Dětská konference - školský zákon

Pod záštitou poslankyně Heleny Langšádlové dnes proběhl druhý ročník dětské konference, tentokrát věnovaný simulaci projednávání změn školského zákona (č. 561/2004 Sb.). 

Co nového v TOPAZu? 22.3.2017

Co nového v TOPAZu?

Co se v TOPAZu uskutečnilo v průběhu prvních tří měsíců roku 2017? A co pro Vás připravujeme pro měsíce následující? Přinášíme Vám tento přehled a děkujeme za Vaši přízeň.

1 2 3 4 5 ... » ... Poslední

Kalendář akcí

Partneři 

 

 

Logo WMCES