Názory

 
Seminář: Správa měst a obcí na Ukrajině 1.2.2018

Seminář: Správa měst a obcí na Ukrajině

V Ukrajinském Lvově se na podzim sešlo na 35 regionálních politiků z různých koutů země, kteří se zúčastnili mezinárodního semináře věnovaného správě měst a obcí na Ukrajině a přenosu zkušeností správy municipalit ze zemí V4.

Debata s kandidáty na prezidenta ČR 4.1.2018

Debata s kandidáty na prezidenta ČR

Prezidentská funkce, Česká republika, Evropa, svět. Významné změny politická situace u nás i ve světě - to všechno byla témata veřejné diskuse s kandidáty na prezidenta ČR pro historicky druhou přímou volbu prezidenta, která proběhne 12. - 13. ledna 2018 (příp. v druhém kole 26. - 27. ledna 2018).

Praxe regionální politiky, a jak svou práci vysvětlit občanům? 24.11.2017

Praxe regionální politiky, a jak svou práci vysvětlit občanům?

Jakým způsobem komunikovat politiku s občany? Jak skloubit regulace s územním plánováním? Jak prosazovat nepopulární projekty mezi občany? Jak naopak zabránit projektům, které jsou populární ale ekonomicky náročné? Jak současná česká a evropská politika ovlivňuje regiony? 

Těmto a dalším otázkám se věnovalo setkání regionálních politiků na téma „praxe regionální politiky, a jak svou práci vysvětlit občanům“, které proběhlo 24. listopadu v prostorách Galerie pražské kavárny Louvre.

Setkání mladých II 4.11.2017

Setkání mladých II

Jak je v České republice vnímána Evropská politika? Jak se vypořádávat s propagandou a hoaxy o Evropské unii? Jakým způsobem by se měli mladí prosazovat v politice? Jaká budoucnost čeká Českou republiku v Evropě? Co je pro Českou republiku zásadní a jak by to měla v Evropské unii prosazovat?

Těmto a dalším otázkám se věnovalo setkání mladých na téma „zodpovědnost a budoucnost“, které probíhalo 4. – 5. listopadu v Michnově paláci v Praze.

Co bude po volbách? 1.11.2017

Co bude po volbách?

Jaký dopad bude mít nové rozložení politických sil v zemi, zda a jak ovlivní právní rámec, v němž se odehrává česká politika i každodenní život občana. Volby v roce 2013 výrazně proměnily naši politickou scénu: octli jsme se v dosti změněném politickém světě. Bude tomu tak i tentokrát? 

EURO a pozice v EU 27.9.2017

EURO a pozice v EU

Jaká nás, jakožto Českou republiku a její občany, čeká budoucnost? Jaké jsou očekávané změny konceptu eurozóny? Bude pozice členských států EU stojících mimo eurozónu oslabena? Co nálady naší společnosti přinášejí k evropskému vyjednávacímu stolu? Jak se vypořádat se současnou situací, a jak pracovat s mýty ohledně EU?

Trojský kůň 15.9.2017

Trojský kůň

Čím je pro nás nebezpečná ruská propaganda? Jakými způsoby a v jakých formách se propaganda šíří ve společnosti a mediích? Co je cílem ruské propagandy a jaký důvod má Rusko k podpoře jejího šíření? Jakým způsobem a jakými nástroji se můžeme propagandě bránit? To byla témata konference nazvané "Trojský kůň", která se uskutečnila 15. září 2017.

Setkání mladých 2.7.2017

Setkání mladých

První červencový víkend byl ve znamení mládí – v Café Louvre se na „Setkání mladých“ diskutovalo o zodpovědnosti a budoucnosti nastupující generace. 

Jak učit o EU? 17.6.2017

Jak učit o EU?

Seminář a studijní návštěva zákonodárných ústavních institucí pro středoškolské učitele společenských věd proběhl od 15. do 17. června v Praze.

1 2 3 4 5 ... » ... Poslední

Kalendář akcí

Partneři 

 

 

Logo WMCES