Názory & vzdělávání

 

13.2.2018

Medailonek Mgr. Jaroslava Poláčka

  • Narozen: 7. června 1976 v Jilemnici
  • Vzdělání: Bakalářské studium absolvoval na Fakultě sociálních věd UK v oboru žurnalistika. Na téže fakultě pokračoval v magisterském studiu / obor masová komunikace/. Zároveň studoval na obor historie na FF UK v Praze. Držitel certifikátu ECDL. Absolvent Liberálně-konzervativní akademie.
  • Profesní život: Byl více než patnáct let členem celostátních volebních štábů. V letech 2008 – 2016 vedl volební kampaně v KDU-ČSL a posléze v TOP 09. Založil a vedl analytické oddělení, později pracoval jako zástupce generálního sekretáře a v této pozici pokračoval i v TOP 09.                                                                   
  • Již v roce 2002 se stal šéfem odborné komise pro informační a komunikační technologie (dále ICT). Je autorem programových dokumentů v této oblasti a částí volebních programů. Dlouhodobě se věnuje tématu eGovernmentu a digitalizaci voleb. Dvakrát byl vládou jmenován členem Rady vlády pro informační společnost. Zorganizoval mezinárodní kongres a světové mistrovství ve zpracování informací.   
  • Přednáší politický marketing na univerzitách v Praze i v Brně. Spolu s doc. F. Stellnerem vydal knihu Internet nejen pro historiky. Stal se spoluautorem knihy Mezinárodní marketing a informační technologie - vybrané kapitoly. Publikoval řadu článků na téma ICT. V roce 2017 publikoval práci Bariéry na cestě k digitalizaci a připravil stejnojmenný příspěvek do sborníku Pravicová řešení politických výzev pro rok 2018 vydaného think-tankem TOPAZ, kde dnes působí jako seniorní analytik.

Kalendář akcí