Názory & vzdělávání

 

2.4.2019

Ondřej Kundra: Česko opět na křižovatce

Díky iniciativě olomoucké organizace TOP 09 mohli občané v Olomouci přivítat a diskutovat se špičkovým investigativním žurnalistou Ondřejem Kundrou, držitelem ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2018 z Týdeníku Respekt.

Tuto diskusi podpořil TOPAZ v rámci projektu pro místní organizace TOP 09. 

Ondřej Kundra: Česko opět na křižovatce

Ústředním tématem akce se staly ruské a čínské aktivity namířené proti České republice a s tím související dezinformační kampaně. Na řadu v rámci diskuse přišla jak ruská vojenská invaze na Ukrajinu, tak např. zcela čerstvé informace o tlaku čínských zastupitelských orgánů na naši administrativu s tím, že pro příště může být pro Čínu partnerem pro jednání nikoliv česká vláda, ale prezident Zeman. 

V návaznosti na to dal Ondřej Kundra účastníkům debaty částečně "nahlédnout za oponu" toho , jak se investigativní žurnalistika dělá.

Na závěr setkání byla představena novinářov čerstvě vydaná kniha "Vendulka: Útěk za svobodou" o ženě, která přežila holocaust a po válce emigrovala do USA. Ondřeji Kundrovi se podařilo Vendulku Voglovou v USA vypátrat a přesvědčit ji, aby vydala svědectví o svém pohnutém životním osudu, čehož výsledkem je právě vydaný příběh.

Celým večerem provázel Ondřej Filipec z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Fotogalerie: Ondřej Kundra: Česko opět na křižovatce

Diskuse s O. Kundrou
Diskuse s O. Kundrou
Autor: Isabela Pospíšilová
Ondřej Kundra v Olomouci
Ondřej Kundra v Olomouci
Autor: Kateřina Šišková
Ondřej Kundra v Olomouci
Ondřej Kundra v Olomouci
Autor: Kateřina Šišková

Kalendář akcí